Kategorie:

Kategoria otwarta

Bez względu na to, czy zamierzasz latać rekreacyjnie, czy komercyjnie, musisz przejść obowiązkowe szkolenie na pilota drona, a w niektórych przypadkach również zdobyć uprawnienia. Wyjątkiem od tej reguły są statki nieprzekraczające 250 g bez czujnika umożliwiającego zbieranie danych osobowych.

Kategoria otwarta charakteryzuje się niskim ryzykiem. Wliczają się do niej sprzęty klasy od C0 do C4 oraz nieprzekraczające 25 kg. Podczas lotu, statek zawsze musi znajdować się w zasięgu wzroku, na wysokości nie większej niż 120 m. Nie wolno przelatywać nad zgromadzeniami ani niczego przewozić.

Co zacząć latać?

Jeśli posiadany przez Ciebie sprzęt ma mniej niż 250 g i nie posiada kamery (albo jakiegokolwiek innego czujnika do zbierania danych osobowych) lub został zbudowany samodzielnie, Twoim obowiązkiem jest znajomość obsługi pilotowanego statku. W każdym innym przypadku obowiązuje Cię państwowy kurs i egzamin online. W przypadku A2, czyli sprzętów w klasie C2 o wadze nie mniejszej niż 900 g i nie większej niż 4 kg lub tych bez nadanej klasy w przedziale wagowym od 500 g do 2 kg – dodatkowo musisz przystąpić do egzaminu nadającego uprawnienia dronowe w kategorii otwartej w podmiocie szkoleniowym.

Co oferujemy?

Jako pierwsi w Polsce otrzymaliśmy pozwolenie na przeprowadzanie egzaminów w podkategorii otwartej A2. Razem z nami możesz przejść szkolenia do uprawnień dronowych i zostać pełnoprawnym pilotem. Co więcej, oferujemy również wydruk uzyskanego certyfikatu na trwałej karcie PVC.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3