Jak wnioskować o dofinansowanie w ramach KFS?

Aby uzyskać formularz zgłoszeniowy (wniosek), pracodawcy starający się o pozyskanie środków na dofinansowanie szkoleń z KFS w 2021 roku, powinni skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy właściwym ze względu na swoją siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej.

Wnioski należy składać zgodnie z terminami naboru, które dany PUP określa w ogłoszeniu o naborze. Zazwyczaj terminy konkursów są publikowane w pierwszym kwartale nowego roku. Dlatego końcówka stycznia jest najlepszym momentem, aby zainteresować się tematem i zdobyć dotację. Należy również pamiętać, że nabory są prowadzone w trybie konkursowym i oprócz poprawnego uzupełnienia dokumentów bardzo ważna jest kolejność składania zgłoszeń.

Poszczególne Urzędy Pracy, mogą stosować swoje własne wymaganie względem uczestników naboru wniosków o dofinansowanie, dlatego ważne jest by zainteresowana osoba, uprzednio skontaktowała się z urzędem, który jest dla niej właściwy.

Korzyści płynące ze środków KFS

Wystarczy trochę motywacji by móc zrealizować upragnione szkolenie całkowicie za darmo. Wysokość dofinansowania może objąć kwotę nawet do 15 tys. złotych, zatem gra jest warta przysłowiowej „świeczki”. Dzięki pozyskaniu takich funduszy, można korzystać z wiedzy i umiejętności przekazywanych podczas szkolenia nie wyjmując z kieszeni ani złotówki.

Brzmi to skomplikowanie..

Nadal nie wiesz od czego zacząć? Mamy na to radę, zgłoś się do nas za pośrednictwem ankiety i sprawdź, czy w Twoim mieście jest prowadzony nabór. Ankieta jest dostępna pod linkiem: https://forms.gle/gCjPiW8ZLL8p8xGd8

Nasz specjalistyczny Dział ds. Dotacji zweryfikuje Twoje możliwości i pomoże w wypełnianiu wszelkich formalności. Z nami bez problemu przejdziesz przez całą procedrę i zrealizujesz pakiet szkoleń. 

Oferta DRON.edu.pl

Szkolenia firmy DRON.edu.pl skierowane są dla grup min. 3-osobowych. Liczba miejsc podczas jednego szkolenia jest również ograniczona. Jeżeli macie Państwo problem z wyborem szkolenia zapraszamy na stronę https://dron.edu.pl/oferta w celu zapoznania się z naszą ofertą i warunkami szkoleń – gwarantujemy że każdy znajdzie coś dla siebie.