Nowy ośrodek szkolenia w Gdańsku

Szkolenia w zakresie kategorii szczególnej w Gdańsku

Z przyjemnością możemy ogłosić otwarcie nowego Ośrodka szkolenia i egzaminowania pilotów dronów DRON.edu.pl w Gdańsku. Morze Bałtyckie, ceglane budowle, charakterystyczne różnokolorowe kamieniczki
i mnóstwo zieleni to Gdańsk – dla wielu najpiękniejsze miasto na mapie Polski. W okresie letnim przyciąga ogromne ilości turystów z Polski, jak również zza granicy. Do zwiedzania w Gdańsku jest tyle, że nie sposób pomieścić wszystko na planie swojej wycieczki do tego miasta. Wzrost dostępności, a co za tym idzie popularności dronów, powoduje, że coraz więcej osób posiada swojego drona i wykorzystuje go do uwiecznienia niezapomnianych chwil ze swoich wyjazdów. Zdjęcia i filmy z lotu ptaka pozwalają spojrzeć na świat z zupełnie innej, „ładniejszej” dla ludzkiego oka perspektywy. W Gdańsku bardzo dużo osób lata dronem w okolicach Morza Bałtyckiego – nic dziwnego, bo okolica jest piękna, zwłaszcza o zachodzie słońca. Jest tutaj jednak o wiele więcej ciekawych miejsc
do latania dronem. Miasto posiada dużo terenów zielonych oraz zbiorników wodnych. Lotnisko i strefy kontrolowane, które są wokół niego, powodują często, że latanie dronem wymaga odpowiednich kompetencji. Przykładem może być zbiornik retencyjny w Gdańsku przy ulicy Słowackiego. W tym miejscu obowiązuje strefa  DRA-RM/CTR 6 km.

Źródło: dron.edu.pl

Jest możliwość wykonania tego lotu w kategorii otwartej jednak przepisy dotyczące zachowania bezpiecznej odległości od osób postronnych i obiektów powodują, że latanie w mieście zgodnie z tą kategorią daje nam bardzo mało możliwości. Uwzględniając fakt, że większość miejsc jest bardzo ruchliwych, uczęszczanych przez wiele osób czasami jest to wręcz niemożliwe.

Dużo więcej opcji oferuje kategoria szczególna, dzięki której można zgodnie z obowiązującymi przepisami latać dronem w środowisku miejskim. Należy w tym celu ukończyć szkolenie NSTS. Zachęcamy do zapoznania się z obowiązującymi cenami, które obecnie są bardzo atrakcyjne!

Wszystkim droniarzom życzymy udanych wakacji, wysokich lotów i tyle samo lądowań co startów!

Do zobaczenia na szkoleniu!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Oferta – drony szkolenia UAVO VLOS, BVLOS, INS – DRON.edu.pl