Jak pozyskać dotacje na szkolenie?

Wraz z rosnącym zainteresowaniem branżą dronową, wiele osób rozważa możliwość zdobycia nowych kompetencji poprzez szkolenia dronowe. Zdobycie nowych umiejętności może stać się źródłem dodatkowych przychodów, sposobem na nowy zawód albo może być poprostu nowym hobby. Szkolenia to świetny sposób na poznanie nowych zagadnień pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i jedyna droga aby zdobyć licencję pilota umożliwiającą legalne i bezpieczne loty różnymi rodzajami bezzałogowych statków powietrznych. Jednak z racji wysokiej ceny takich usług nie każdy może sobie pozwolić na udział w takich kursach. Tutaj z pomocą przychodzą różne dofinansowania, które pojawiają się na rynku, z których ośrodek DRON.edu.pl pomaga skorzystać oferując adekwatne do potrzeb szkolenia. Dofinansowania są kierowane do różnych grup osób co daje szerokie pole aby taki rodzaj wsparcia uzyskać i dzięki temu zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych! Co mogą zapewnić dotacje i jak je zdobyć?

Dofinansowania często obejmują konkretny obszar oraz grupę odbiorców, można je natomiast podzielić na:

• Dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego,
  • Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych,
  • Dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy.

Dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego:

KFS daje możliwość dofinansowania kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców, wynikającego z inicjatywy własnej pracodawcy lub też za jego zgodą. Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie pracy oraz zwiększanie kompetencji pracowników w stosunku do dynamicznie zmieniającej się gospodarki. Inwestowanie w kadrę pracowniczą przedsiębiorstwa powinno wspomóc pozycję pracowników, jak i samej firmy na konkurencyjnym rynku pracy. Aby uzyskać dofinansowanie skontaktuj się z Powiatowym Urzędem Pracy właściwym dla miejsca prowadzenia firmy, w której pracujesz lub którą prowadzisz i dowiedz się o aktualnym naborze!

Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc ubiegać się o dotację?

• Przedsiębiorcy posiadający status mikroprzedsiębiorstwa tj. firmy zatrudniającej do 10 osób, mogą liczyć nawet na 100% finansowania kształcenia ustawicznego ze środków Funduszu.

• Pozostali pracodawcy mogą otrzymać finansowanie kształcenia do 80% wartości szkolenia, jednakże nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych:

BUR, to specjalna platforma, administrowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Znajdziesz na niej oferty kursów na drona dla osób indywidualnych, przedsiębiorców i ich pracowników na etacie (umowa o pracę, umowa zlecenie)

O dofinansowanie mogą się starać:

• Mikro, Małe, Średnie Przedsiębiorstwa

Głównym celem projektu jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw oraz ich pracowników. Program przewiduje wysokie pokrycie kosztów szkolenia. Maksymalna wysokość dotacji kursu wynosi aż 80%.

• Osoby Prywatne

Aby skorzystać z dofinansowania, nie trzeba posiadać działalności gospodarczej! Osoby fizyczne mogą również korzystać z oferty usług rozwojowych publikowanych w Bazie. Można uzyskać wsparcie nawet do 95%!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści przeprowadzą cię przez cały proces rekrutacji oraz składania dokumentów!

Dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy:

Jest to dobre rozwiązanie dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Urzędach Pracy, dzięki temu można skorzystać również ze szkoleń indywidualnych! Aby uzyskać informacji odnośnie szkoleniu należy skontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy, aby powiadomić Ich o chęci uczestniczenia w szkoleniu na drona.

Dofinansowania w Naszym Ośrodku pojawiają się często, a co za tym idzie liczba chętnych wzrasta. Aby być na bieżąco obserwuj naszego Facebooka, na którym zawsze pojawiają się informacje odnośnie nowego naboru!