Jaki dron na początek?

Drony wykorzystywane do celów rekreacyjnych cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych. Zabawa dronem to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu, świetny pomysł na rodzinny wypad za miasto, a dodatkowo okazja do uchwycenia ciekawych wspomnień do domowego albumu. U wielu użytkowników dronów pasja rozwinęła się właśnie z zabawy. W artykule podpowiadamy, jaki dron będzie dobry na początek i na co zwrócić uwagę kupując swój pierwszy model. Będą to najlepsze propozycje mieszczące się w budżecie do tysiąca złotych.

 

Tello

To niewielki, choć imponujący dron do zabawy dla dzieci i dorosłych. Posiada funkcję Throw & Go, czyli zainicjowanie latania poprzez podrzucenie Tello w powietrze, oraz tryb Bounce – automatyczny start z ręki. Ten dron posiada wysokiej jakości procesor obrazu, dzięki któremu można robić całkiem dobre zdjęcia i filmy.

Waga: 80 g. Czas lotu: 13 minut. Prędkość maksymalna: 28,8 km/h. Zasięg: 100 m. Kamera: HD. GPS: brak. Programowanie: tak. Wymagany kontroler zdalnego sterowania.

 

Hubsan x4 h502s

Ten zdalnie sterowany dron posiada wbudowaną kamerę umożliwiającą oglądanie filmu z perspektywy lotu ptaka w rozdzielczości 720P HD. Dron posiada tryb powrotu do domu – za pomocą jednego przycisku możemy przywołać go na miejsce startu. Tryb Headless i czujnik GPS ułatwiają sterowanie. To zdecydowanie bardzo dobry model dla początkujących pilotów dronów.

Waga: 155 g. Czas lotu: 10 minut. Zasięg: 200 m. Kamera: HD. GPS: Tak. Podgląd na żywo: Tak. Programowanie: tak. Wymagany kontroler zdalnego sterowania.

 

MJX Bugs b5w

Ten model drona wyposażony jest w funkcję transmisji wideo w czasie rzeczywistym po Wi-Fi. System GPS pozwala na precyzyjne określanie położenia drona także wtedy, gdy użytkownik chce utrzymać go na określonej wysokości w celu zrobienia zdjęć. Model posiada opcję automatycznego powrotu, na wypadek utraty kontroli nad urządzeniem lub straty sygnału.

Czas lotu: 18 minut. Zasięg: 1000 m. Kamera: HD. GPS: Tak. Podgląd na żywo: Tak. Programowanie: tak. Wymagany kontroler zdalnego sterowania.

 

 

Poznaj naszych partnerów: