Hobby

Poradnik dla amatorów
 • Przedłużenie lub wznowienie uprawnień w świetle nowych przepisów

  Jak w świetle nowych przepisów wygląda przedłużenie lub wznowienie uprawnień? Jaka jest różnica między przedłużeniem, a wznowieniem uprawnień? Jakie są koszty przedłużenia lub wznowienia uprawnień?

  zobacz więcej
 • Czym jest świadectwo kwalifikacji UAVO (prawo jazdy na drona)

  Dowiedz się czym jest świadectwo kwalifikacji UAVO, jak je zdobyć i do czego może być Ci przydatne.

  zobacz więcej
 • Czy 13 - latek może zostać pilotem drona?
  zobacz więcej
 • Pogromcy smogu i dron

  Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy gołym okiem możemy dostrzec, że smog to nie fikcja, tylko ogólnospołeczny problem. Do miasta wyruszają zespoły dbające o czystość powietrza, a ich tajną bronią jest DRON - Nosacz II. Dowiedz się, jak wygląda misja antysmogowa.

  zobacz więcej
 • Jak drony zmieniły branżę foto-wideo

  Bezzałogowe statki powietrzne zdecydowanie coraz bardziej wkraczają do różnych obszarów naszego życia. Z pewnością nie można zaprzeczyć, że swoją ekspansję rozpoczęły od zrewolucjonizowania całej branży foto-wideo.

  zobacz więcej
 • Jak wygląda szkolenie na operatora drona? Dowiedz się więcej!

  "Jestem operatorem bezzałogowego statku powietrznego” brzmi dumnie. Jednak, aby uzyskać Świadectwo Kwalifikacji operatora UAV należy najpierw ukończyć szkolenie lotnicze, a następnie zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny. 

  zobacz więcej
 • Podniebny RoboCop - czy drony mogą zagrozić zwykłemu obywatelowi?

  W sieci można znaleźć wiele teorii spiskowych: dotyczą świata polityki, kształtu globu (a może raczej talerza) ziemskiego, a nawet obecnego miejsca zamieszkania Elvisa Presleya.

  zobacz więcej
 • Jaki dron na początek?

  Drony wykorzystywane do celów rekreacyjnych cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych.

  zobacz więcej
 • Najciekawsze zastosowania dronów

  Drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne (BSP), są dziś nieocenionym wsparciem dla działalności człowieka w różnych obszarach i zadaniach. Wykonywanie zdjęć, pomiarów czy wideofilmowanie z powietrza to tylko niektóre z wielu możliwości oferowanych przez drony.

  zobacz więcej
 • Co daje świadectwo kwalifikacji UAVO - tzw. licencja na drona

  Zastanawiasz się po co robić świadectwo kwalifikacji operatora drona? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jakie korzyści płyną z posiadania uprawnień UAVO czyli tzw. Licencji na drona. Wśród korzyści jakie dają uprawnienia najczęściej wymieniane są:

  zobacz więcej

Poznaj naszych partnerów: