Czy 13 – latek może zostać pilotem drona?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa Lotniczego, jeszcze do końca roku szkolenie VLOS, czyli loty w zasięgu wzroku, może realizować osoba, która ukończyła 13- ty rok życia. Wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na udział niepełnoletniego dziecka w szkoleniu, a w przypadku osób do 16 roku życia rodzic bądź opiekun musi towarzyszyć dziecku w czasie szkolenia.

Po nowym roku, z chwilą wejścia nowych przepisów unijnych minimalny wiek uczestnika szkolenia wzrośnie i będzie to 14 lat.

Drony to przyszłość. Już teraz mają wiele zastosowań, a będą miały jeszcze więcej. Drony mogą służyć do zabawy oraz do nauki. Dzięki możliwości nagrywania filmów oraz robieniu zdjęć pozwolą dziecku wyzwolić swoją kreatywność.

Należy jednak pamiętać, że dron nie jest jednak zabawką i może być niebezpieczny gdy jest nieodpowiednio użytkowany. Dlatego wszystkim pasjonatom wielowirnikowego szaleństwa zalecamy szkolenie. Należy pamiętać, że w momencie oderwania się drona od podłoża pilot staje się użytkownikiem przestrzeni powietrznej i musi przestrzegać prawa lotniczego. Za złamanie przepisów prawa lotniczego grożą poważne konsekwencje.

Dla zainteresowanych szkoleniem VLOS przygotowaliśmy specjalną promocję i obniżyliśmy cenę aż o 40%.

Wystarczy podczas składania zamówienia wpisać specjalny kod rabatowy: „VLOS_SZKOŁA”, a nastepnie na nasz adres email – kontakt@dron.edu.pl wysłać zdjęcie / skan legitymacji szkolnej i wziąć udział w szkoleniu, a potem uzyskać „prawo jazdy na drona” czyli Świadectwo Kwalifikacji wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Do zobaczenia na szkoleniu!