CSR

Wspieramy działania zespołu JetStream Politechniki Wrocławskiej oraz grupy High Flyers Politechniki Śląskiej. Jako partner i sponsor włączamy się w promowanie i wspomaganie ciekawych inicjatyw oraz kreatywnych pomysłów dynamicznie rozwijających się kół naukowych. Obserwujemy rozwój myśli technologicznej w dziedzinie projektowania i eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych oraz kibicujemy w dalszej aktywności. Zespół JetStream oraz High Flyers mają w swoim dorobku wiele sukcesów, którymi potwierdzają, że to co robią - robią dobrze!

2020

W roku 2020 koło naukowe JetStream Politchniki Wrocławskiej zdobyło drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Advanced, drugie miejscem za najlepszą prezentację projektu, trzecią lokatą  w rankingu raportów technicznych oraz także drugim miejscem za wykonanie misji...

 

JetStream

Zespół JetStream współtworzy grupa studentów działająca w Akademickim Klubie Lotniczym Politechniki Wrocławskiej.

Misją zespołu jest przede wszystkim modelowanie i konstruowanie konkursowych samolotów bezzałogowych oraz udział w zawodach SAE Aero Design. JetStream od 2009 roku reprezentuje Polskę i Politechnikę Wrocławską na prestiżowych zawodach SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych oraz UAV Challenge Medical Express w Australii.

  • Zadaniem inżynierów w zawodach SAE Aero Design jest zaprojektowanie i zbudowanie zdalnie sterowanego samolotu udźwigowego. Drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze, przy jak najmniejszej masie własnej modelu, wygrywa. W 2018 roku grupa JetStream była najczęściej nagradzaną drużyną na zawodach, zdobywając następujące nagrody: 2 miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Micro, 2 miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, 2 miejsce w prezentacji technicznej w klasie Micro, 2 miejsce w celności zrzutu ładunku w klasie Advanced, 2 miejsce za najcięższy podniesiony ładunek w klasie Micro, 3 miejsce w raporcie technicznym w klasie Micro.
  • Ideą zawodów Medical Express jest zbudowanie samolotu bezzałogowego pionowego startu i lądowania zdolnego do wykonania w pełni autonomicznego transportu krwi na odległość kilkudziesięciu kilometrów. W 2018 roku grupa JetStream zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i  2 wśród drużyn z Europy, na 55 drużyn z całego świata. Na uwagę zasługuje fakt, że w konkursie brały udział również profesjonalne firmy zajmujące się budową dronów.

 

HighFlyers

Grupa High Flyers to Międzywydziałowe Koło Naukowe Politechniki Śląskiej, które powstało w 2010 roku. W swoich szeregach skupia studentów pasjonujących się: modelarstwem, mechaniką, elektroniką, informatyką, elektryką, projektowaniem CAD/CAM, drukiem 3D, analizą wizyjną i wytrzymałościową oraz zarządzaniem projektami i marketingiem.

Celem koła jest poszerzanie wiedzy z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji autonomicznie sterowanych obiektów latających typu UAV. Grupa High Fleyrs chętnie dzieli się swoją pasją uczestnicząc w wydarzeniach, których celem jest popularyzacja nauki. Można ich spotkać podczas corocznej Nocy Naukowców oraz Industriady.

Najważniejsze jednak są zawody, na których nie brak im sukcesów. Warto wymienić ostatnie dokonania zespołu High Flyers:

  • Udział w zawodach UAV Medical Express 2018 odbywających się w Australii, na których grupa zajęła 5 miejsce, a wśród drużyn Europejskich 1 miejsce. Zadanie skupiało się na opracowaniu platformy zdolnej do autonomicznej misji polegającej na znalezieniu miejsca lądowania, odebraniu tam próbki krwi oraz powrocie do bazy. Drużyna przygotowała samolot pionowego startu (HF-10 VTOL) zdolnego do wykonania godzinnej misji ze średnią prędkością przelotową 70 km/h.
  • Udział w zawodach Sae Aero Design organizowanych w Stanach Zjednoczonych, podczas których drużyna miała okazję zaprezentować samolot spalinowy o masie startowej 18 kg.
  • Zajęcie 1 miejsca podczas zawodów Droniada 2017. Zadaniem konkursowym była misja typu „search and rescue”.

Poznaj naszych partnerów: