Lotnisko dla Dronów w Warszawie

Lotnisko dla dronów Warszawa Wilanów wyposażone jest w 5 dronepadów o średnicy 3 metrów co pozwala na bezpieczne starty i lądowania wielowirnikowcami. Lotnisko wyposażone jest również w dwa pasy startowe na kierunkach 27-09 oraz 25-07. Na pasach startowych możliwe są loty samolotów bezzałogowych o masie do 25 kg. Długość pasów wynosi 100 metrów. Brak przeszkód w odległości 150 metrów pod progu pasów na obu kierunkach pozwala na komfortowe podejście do lądowania nawet przy zachowaniu małego kąta podejścia. 

 

Na lotnisku znajduje się biuro odpraw załóg z dostępem do sieci elektrycznej, do której prąd dostarczany jest z paneli fotowoltanicznych. W biurze dostępny jest szybki Internet oraz system pozwalający na transmisję danych z drona na TV wewnątrz biura co ułatwia prowadzenie szkoleń i analizę przekazywanego materiału w czasie rzeczywistym. Lotnisko znajduje się w strefie CTR lotniska Warszawa Okęcie przez co loty mogą być wykonywane dronami o masie do 25 kg oraz do wysokości 100 metrów AGL. DRON.edu.pl posiada zgodę Urzędu Lotnictwa Cywilnego na prowadzenie szkolenia BVLOS. 

Plany inwestycyjne zakładają budowę wieży kontroli lotów oraz strefy chilloutu dla operatorów. Z lotniska mogą korzystać klienci sklepu Nextron.pl w celu testowania dronów oraz piloci posiadający licencję Światowej Organizacji Pilotów Dronów WDPO.org.

Lotnisko dla dronów Wiedeńska 303 Warszawa

 

Aby trafić na lotnisko należy wpisać do nawigacji Google adres: Wiedeńska 303, Warszawa lub Lotnisko dla Dronów. Najlepiej dojechać od strony Stefana Korbońskiego - należy minąć zapory drogowe i pokonać 150 metrowy odcinek drogą utwardzoną.  

Poznaj naszych partnerów: