a2

Zrób egzamin do kategorii Otwartej A2 za 39 zł!

 

 

Zdobądź uprawnienia na drony kategorii Otwartej A2

DRON.edu.pl uzyskał uprawnienia do prowadzenia egzaminów w kategorii otwartej A2 jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie. Uprawnienia są wymagane do niektórych rodzajów operacji dronami na podstawie przepisów Unii Europejskiej, które obowiązują od 1 stycznia 2021. 

Do czego są mi potrzebne uprawnienia kategorii otwartej A2.

  • Jeśli posiadasz drona bez klasy (na dzień 10 stycznia żaden dron nie posiada klasy) to na podstawie przepisów przejściowych uprawnienia są wymagane do lotów dronami o masie od 500g do 2kg. Uprawnienia pozwalają na wykonywanie lotów w odległości do 50m od ludzi. Jeśli posiadasz drona: DJI Mavic Air 2, DJI Mavic Pro, DJI Mavic zoom, DJI Phantom 3/4, Yuneek Typhoon h520, Yuneec Typhoon h3 to musisz posiadać uprawnienia: A2 za 39zł w, aby latać z zachowaniem bezpiecznej odległości 50m od ludzi lub A3 bezpłatnie i latać z zachowaniem bezpiecznej odległości 150 metrów od ludzi. 
  • Uprawnienia kategorii otwartej A2 są potrzebne jeśli w przyszłości będziesz posiadał drona z nadaną klasą o masie pomiędzy 900g a 4 kg. Do lotów takimi maszynami konieczne jest posiadanie uprawnień kategorii Otwartej A2, aby latać w odległości 30m od ludzi lub 5 metrów od ludzi jeśli dron posiada tryb spowalniający prędkość lotu do mniej niż 3m/s

Jak zdobyć uprawnienia do latania dronem w kategorii Otwartej (Open) A2:

1) zarejestruj się na stronie  drony.ulc.gov.pl i zdobądź bezpłatny certyfikat do kategorii A1/A3. Egzamin składa się z 30 pytań na stronie. 

2) ukończ szkolenie praktyczne w trybie samokształcenia w warunkach operacyjnych dla podkategorii A3 

3) wykup egzamin teoretyczny KUP EGZAMIN ;

4) załóż konto na platformie e.dron.edu.pl oraz po założeniu konta dopisz się do kursu OPEN A2 (Strona główna) i postępuj zgodnie z instrukcją. 

5) złóż oświadczenie — pobierz wzór oświadczenia - o ukończeniu szkolenia praktycznego w trybie samokształcenia zgodnie z instrukcją Urzędu Lotnictwa Cywilnego — zobacz instrukcję. Zakres szkolenia praktycznego:

  • Przygotowanie do operacji UAS:
  • Przygotowanie do lotu
  • Lot w normalnych warunkach
  • Lot w warunkach odbiegających od normy:
  • Odprawa, podsumowanie i informacja zwrotna:

6) Wybierz dogodny termin z naszego systemu rezerwacji on-line (szczegóły dla zalogowanych na platformie e.dron.edu.pl)

7) zdaj egzamin do kategorii A2, który odbywa się w formie on-line na platformie Zoom lub Microsoft Teams. Egzaminowany musi dysponować komputerem podłączonym do Internetu oraz kamerą o rozdzielczości pozwalającej na identyfikację kandydata. W celu weryfikacji tożsamości wgrać na platformę egzaminacyjną dokument tożsamości ze zdjęciem (tylko dowód osobisty lub Paszport). Dokument musi być odpowiednio przygotowany przed okazaniem — wszystkie dane powinny być zasłonięte poza imieniem, nazwiskiem i zdjęciem. Pliki będą usuwane niezwłocznie po zakończeniu egzaminu — zgodnie z obowiązującą polityką RODO. Istnieje również możliwość okazania dowodu osobistego do kamery. Poniżej przykład właściwie przygotowanego dokumentu:

8) egzamin to test składający się z 40 pytań z następujących przedmiotów:

  • meteorologia,
  • osiągi systemu bezzałogowego statku powietrznego w locie,
  • techniczne i operacyjne środki ograniczające ryzyko na ziemi.

9) wynik egzaminu poznasz natychmiast po jego zakończeniu. Zaliczenie wymaga udzielenia minimum 75% prawidłowych odpowiedzi. Na rozwiązanie testu przewidziane jest 40 minut.

10) w przypadku niezaliczenia testu należy wykupić ponownie udział w egzaminie i zapisać się na kolejny termin. 

11) egzaminy będą odbywały się każdego dnia. Po uiszczeniu opłaty oraz po rejestracji na e.dron.edu.pl otrzymasz linka do systemu rejestracji na wybrany termin.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych:

Ośrodek Szkolenia DRON.edu.pl przetwarza dane osobowe wyłącznie w celu realizacji procesu związanego z prowadzeniem egzaminu do uprawnień A2 w zakresie niezbędnym określonym odpowiednimi przepisami prawnymi. Ośrodek Szkolenia DRON.edu.pl jako podmiot uprawniony przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ma prawo i obowiązek do sprawdzenia tożsamości kandydata przed przystąpieniem do egzaminu. Więcej o procesie wydawania uprawnień znajdziesz na stronie ULC

 

Uwaga: W ramach aktualnie trwającej promocji każdy kandydat do uprawnień A2, który wykupi egzamin otrzymuje 12-miesięczny kurs do kategorii Otwartej A2.

 

 

 

Poznaj naszych partnerów: